دوره آموزش ایمپلنت در انجمن دندانپزشکان عمومی با حمایت مهرآرابن

این دوره در تاریخ 18 دی ماه 1399 در انجمن دندانپزشکان عمومی ایران برگزار شد.

دوبخش مطرح شده طی این دوره آموزشی جراحی و پروتز بودند.

جراحی

در بخش جراحی، دکتر نیما نداف پور، پریودنتیست، به توضیح اصول کلی جراحی در ایمپلنت های دندانی پرداخت. در ادامه سیستم های ایمپلنت سوییس را معرفی نمود.

ایمپلنت سوییس در دو نوع bone level  و tissue level وجود دارد و شامل ارتفاع های 8، 10، 12 و 14 می شود. همچنین این ایمپلنت قطرهای 3.3، 3.7، 4.3، 4.8 و 5.5 را داراست. در این دوره ی آموزشی، دکتر نداف پور، به تفصیل در رابطه با ویژگی های مختلف این ایمپلنت به ارائه سخنرانی پرداخت.

در ادامه، جراحی زنده بر روی بیمار انجام شد و برای این بیمار ایمپلنت bone level با قطر4.3 و ارتفاع 12 میلی متر کار شد.

جراحی به روش fresh socket برای بیمار انجام شد و همچنین برای بیمار پودر استخوان و همچنین ممبرین از برند Regen قرار داده شد.

موتور جراحی استفاده شده در این جراحی، موتور MD20 از برند نواگ بود.

پس از اتمام جراحی، دکتر نداف پور برای شرکت کنندگان به صورت آموزشی جایگذاری ایمپلنت بر روی کست را انجام داد و سپس شرکت کنندگان به هندزآن پرداختند. برای شرکت کنندگان موتورهای جراحی، کست های آموزشی و همین طور ایمپلنت، از طرف شرکت مهرآرابن در نظر گرفته شده بود.

پروتز

در ادامه این رویداد، در بعد از ظهر همان روز، دکتر غلامرضا اصفهانی زاده، پروتزیست، به معرفی اهمیت و جزییات فرآیندهای پروتز در کاشت ایمپلنت پرداخت و نیز ویژگی های مختلف پروتزی در ایمپلنت سوییس را مورد بررسی قرار داد.

پس از این سخنرانی، دکتر اصفهانی زاده به قالب گیری زنده برای بیمار پرداخت. قالب دهان بیمار قبلا توسط لابراتور ساخته شده بود و دکتر اصفهانی زاده توضیحات مربوط به آن را ارائه نمودند. در ادامه، روکش دندان بیمار توسط دکتر اصفهانی همراه با ذکر توضیحات عملیاتی، بر روی ایمپلنت بیمار قرار گرفت.

در نهایت طی این دوره، شرکت کنندگان که دندانپزشکان عمومی بودند، با کلیات سستم های ایمپلنتی ایمپلنت سوییس و نحوه کار با آن ها آشنا شدند.

استمرار این دوره ها موجب به زور آوری اطلاعات متخصصین عزیز در همه زمینه هاست.

مهرآرابن به منظور تسهیل فرآیندهای آموزش برای محصولات و سیستم های مختلف دندانی خود، دوره های مختلف آموزشی را به صورت خصوصی، عمومی، حضوری یا مجازی برگزار میکند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *