ویژگی های ایمپلنت سوییس Implant swiss

 

سطح SRA

به دنبال پوشاندن سطح ایمپلنت با کلسیم فسفات، 2 بار داخل اسید H قرار میگیرد.

سطح   (SRA (Sand-blasted Rough Acid-etched ایمپلنت سوئیس دارای زبری سطح یکنواختی است که کاملا با مورفولوژی استخوان سازگار میباشد.

 

طراحی هیبریدی

فرم مخروطی + فرم مستقیم = طراحی هیبریدی  

این نوع طراحی یک طراحی ویژه است برای ایمپلنت به این صورت که در ناحیه گردن ایمپلنت (NECK) به صورت سیلندری (مستقیم) و  و در راس ایمپلنت طراحی مخروطی میباشد. ایمپلنتهای هیبرید طراحی حداقل استرس بر استخوان کورتیکال و منجر به کاهش جذب استخوان نسبت به مقادیر طبیعی میشود. بخش بزرگی از ایمپلنت بطور مستقیم در حفره باز شده در استخوان قرار میگیرد و در هنگام هدایت ایمپلنت در استخوان و مراحل کار را برای دندانپزشک تسهیل میکند.

 

3 میلی متر اول ایمپلنت از گردن به سمت پایین از فرم مستقیم تشکیل شده است. قسمت های باقی مانده دارای فرم مخروطی شکل هستند که دارای زاویه ای مشخص است و این زاویه به طول ایمپلنت بستگی دارد. ترکیب بهینه ای از این دو حالت، طراحی هیبریدی را تشکیل می دهد. یکی از مزایای طراحی هیبریدی این است که حداقل فشار را بر روی قسمت تاج کریستالی استخوان وارد میکند و این بخاطر قسمت مستقیمی است که در ناحیه گردن قرار دارد. و این مساله منجر به نرخ بهینه جذب بار می شود. با توجه به فرم مخروطی ایمپلنت، یک سوم طول ایمپلنت به طور مستقیم در قسمت پوکی استخوان قرار میگیرد که جاسازی ایمپلنت در محل را آسان می کند.

اتصال مخروطی 6 وجهی

اتصالی عالی بین ایمپلنت و اباتمنت

در IMPLANTSWISS یک همبستگی عالی بین ایمپلنت و اباتمنت ایجاد می شود و از ایجاد حفره ها و نشتی های میکرو با اتصال مخروطی 6 وجهی جلوگیری میکند.

در این سیستم ایمپلنت دندانی تمام اباتمنتها با همه فیکسچرها با هر قطری مطابقت دارد بجز در قطر ایمپلنت 3/3 و این کاربری آسان را برای دندانپزشکان فراهم می آورد.

 

PLATFORM SWITCHING

سیستمی که استخوان آلوئول را در اطراف ناحیه NECK محافظت میکند

میکروگپ ها می توانند در فضای فیکسچر-اباتمنت در ایمپلنت های bone level ایجاد شوند، به خصوص در حالتی که اتصال لب به لب بین این دو وجود داشته باشد.  باکتری و دیگر تبعات آن در این نواحی میتواند منجر به بروز مشکلات جدی مانند جذب استخوان و جایگزینی باکتری ها در این مناطق شود.

حتی اگر ایمپلنت ها دارای باکتری هایی باشد که با اتصال مخروطی اش مهر و موم شده باشد، سیستم سوییچ پلتفرم از استخوان گردنی به کمک دور کردن  اتصال فیکسچر-اباتمنت از استخوان آلوئول، محافظت میکند.

این سیستم ایمپلنت ها را در مقابل باکتری و نشتی های میکرو قابل اعتمادتر میکند و طول عمر آنها را طولانی تر میکند.

 

SELF CUTTING EDGE

طراحی خاص رزوه ها که تنش را به استخوان انتقال نمیدهد.

ایمپلنت سوییس طراحی ویژه ای برای رزوه ها دارد که در حین جایگذاری تنش را به استخوان منتقل نمی کند. لبه های خودبرش می توانند پایداری اولیه ای در هر نوع استخوان ایجاد کنند بدون اینک تنشی به استخوان وارد نمایند و این مساله به خاطر طراحی رزوه های نیمه تهاجمی آن است.

 

طراحی پریودنتولوژیک

در ناحیه گردنی ایمپلنت هیچ نوع میکروتریدی وجود ندارد بنابراین درشرایط لزوم، حفظ موارد بهداشتی آسانتر است.

باکتری ها به راحتی می توانند در میکرو تریدها تجمع پیدا کنند. در موردی که گردن ایمپلنت در آلوئولار فوقانی قرار دارد، ریسک جذب استخوان به حداقل می رسد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *