ورود اعضاء        
 


     صفحه اصلی  تماس با ما

   

 

اخبار شرکت مهرآرابن

تاریخ

 

1395/05/07

عنوان

 

شرحی در خصوص کامپوزیت ایمپلنت های رکسالید استرومن Roxolid

متن

 

 

شرحی در خصوص کامپوزیت ایمپلنت های رکسالید استرومن  Roxolid

 

استرومن به عنوان یک کمپانی تجهیزات پزشکی، محصولات خود را مطابق با استاندارد های بین المللی (به عنوان نمونه ASTM، ISO) تولید می کند و از سیستم کیفی بالائی جهت اطمینان ایمنی بیمار برخوردارست.

ایمپلنت ، اباتمنت ، اسکروو هیلین کپ های استرومن از تیتانیوم گرید 4 ساخته شده است. ایمپلنت های رکسالید استرومن از آلیاژ تیتانوم - زیرکونیوم از 85% تیتانیوم ساخته شده اند.

کامپوزیت شمیایی گرید 4 تیتانیوم با استاندارهای کاربردی مطابقت دارند و به شرح جدول زیر ارائه می گردد:

 

پسماند : عنصر موجود در فلز یا آلیاژ به مقدار کم در ماهیت فرآیند تولید به وجود می آید اما به طور عَمدی اضافه نمیشوند، (تیتانیوم شامل آلومینیوم، وانادیوم‌، قلع ، کرومیوم ، مولیبدنوم،  نیوبیم، هافنیم، بیسموت، روتنیم ، پالادیم، ایتریم ، مس، سیلیسیوم‌،کبالت ، تانتال ،نیکل، بورون ، منگنز و تنگستن)

گرچه در فرآیند تولید استرومن عناصر دیگری به متریال اضافه نکرده است، اما در بعضی عناصر ایمپلنت ها و کامپوننت های تیتانیوم و آلیاژ تیتانیوم ممکن است مقداری پسماند با درصد ورزنی که در جدول بالا ذکر شده داشته باشد. این ناخالصی احتمالی در محصولات دارای پسماند استرومن از آستانه های تعریف شده پایین تر است و تاثیری روی سلامت و ایمنی بیمار ندارد.

به طور معمول تیتانیوم سازگاز با بافتهای زنده و فلزیست مقاوم به خوردگی که در ایمپلنتولوژی و ارتودونسی دندانپزشکی کاربرد بسیاری دارد. تیتانیوم یا آلیاژهای تیتانیوم انتخاب جایگزینی برای بیماران دارای حساسیت شدید به استنلس استیل هستند. آلرژی به تیتانیوم و آلیاژ تیتانیوم - زیرکونیوم بسیار نادر است و استرومن کیس ثابت شده ای در آرشیو ثبت خود  ندارد که نسبت به ایمپلنت های رکسالید یا تیتانیوم یا کمپوننت های آنها واکنش آلرژیک بروز کرده باشد.

 

 

منبع : واحد فرهنگی

 

 

  کلیه حقوق و امتیازات این سایت محفوظ و متعلق به شرکت مهرآرابن می باشد  
  آدرس : خیابان آزادی-روبروی دانشکده دامپزشکی-مجتمع برجساز (ساختمان کاوه) - بلوک A - طبقه اول - واحد ۱
تلفن : ۰۰۹۸۲۱۶۴۰۸۸ – ۹-۰۰۹۸۲۱۶۶۴۳۹۸۱۷    فکس : ۰۰۹۸۲۱۶۶۴۲۲۹۰۸